1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Kantego
– w środę – wspomnienie św. Jana Pawła II
2. Dzisiaj gościmy ks. Przemysława Pastewskiego – studenta KULu. Bóg zapłać za jego pomoc i wygłoszone Słowo Boże.
3. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny i rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary z dzisiejszej tacy przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjny. W przyszłym tygodniu ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby Nuncjatury Apostolskiej.
4. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie są one sprawowane o godz. 17.30, natomiast w niedziele o godz. 10.30.
5. 31 października w naszej parafii odbędzie się w remizie w Nowej Wsi „Bal Wszystkich Świętych”. Rodziców chętnych dzieci do udziału w tej zabawie zapraszam po Mszach Świętych do zapisywania się w zakrystii.
6. Chcemy w naszej parafii założyć krąg Domowego Kościoła. Jest to wspólnota dla katolickich małżeństw, stanowiąca gałąź rodzinną Ruchu Światło-Życie, a inspirowana duchowością ks. Franciszka Blachnickiego. Małżeństwa, które chciałyby rozpocząć formację w tej wspólnocie zapraszam do zgłaszania się po Mszach Świętych do zakrystii.
7. Można już zamawiać wypominki. Przez cały listopad będziemy modlić się za naszych zmarłych w modlitwie różańcowej połączonej z wypominkami o godz. 17.30, a przez pierwsze osiem dni (Oktawę) nasze modlitwy będziemy dodatkowo łączyć z egzekwiami połączonymi z Mszą Św.
8. Zachęcam do zabrania ze sobą październikowego numeru Martyrii, który jest wyłożony przy wyjściu z kościoła.
9. Przypominam, że w nocy z soboty na niedzielę będzie zmiana czasu na zimowy i cofamy zegarki z godziny 3.00 na 2.00.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

