Skip to content- Dziękuję za dzisiejszą pomoc księdzu kapelanowi Piotrowi Antonikowi. Ksiądz Piotr będzie również pomagał w Uroczystość Wszystkich Świętych. Natomiast w następną niedzielę przyjedzie do naszej parafii i wygłosi Słowo Boże ks. dr Paweł Makarewicz – oficjał Sądu Biskupiego w Ełku.
- Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na potrzeby Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.
- Dzisiaj, o godz. 17.00, w Bazylice Św. Piotra w Watykanie, Papież Leon XIV, udzieli święceń biskupich arcybiskupowi nominatowi Mirosławowi Wachowskiemu, kapłanowi pochodzącemu z naszej diecezji, który będzie nuncjuszem apostolskim w Iraku. W środę, 29 października, przypada 3 rocznica święceń biskupich ks. bpa Dariusza Zalewskiego, biskupa pomocniczego naszej diecezji. Ogarnijmy swoimi modlitwami księży biskupów.
- Zapraszam na nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie są one sprawowane o godz. 17.30, natomiast w niedziele o godz. 10.30. W sposób szczególny jutro, w poniedziałek, zapraszam dzieci już na godz. 17.15, na katechezę różańcową z panią katechetką Jolantą. Jednocześnie już teraz bardzo proszę, aby dzieci, które były przynajmniej na połowie różańców (15 razy) przyniosły do przyszłej niedzieli, 2 listopada, swoje plansze z naklejkami. Plansze proszę, aby były podpisane. Dzieci te w niedzielę, 9 listopada, po Mszy Św. o godz. 11.00, otrzymają za systematyczny udział nagrody.
- 31 października, w piątek, w naszej parafii odbędzie się w remizie w Nowej Wsi „Bal Wszystkich Świętych”. Bal rozpocznie się o godz. 16.30 i potrwa do godz. 20.00. Dzieci, które nie mają jak dojechać do Nowej Wsi zapraszam na godz. 16.00 pod nasz kościół. Stąd udamy się na przystanek autobusowy przy ul. Północnej i tam o godz. 16.15 pojedziemy autobusem. Powrót również będzie możliwy autobusem. Jeszcze raz zwracam się do rodziców o pomoc w zorganizowaniu drobnych poczęstunków (jakieś ciasta, ciastka bądź inne słodkości). Pamiętajmy że warunkiem uczestnictwa w balu jest przebranie się za ulubionego świętego.
- W najbliższą sobotę 1 listopada będziemy obchodzili Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w porządku niedzielnym – 9.00, 11.00, 18.00. Tego dnia przypada również I sobota miesiąca. Od listopada zarówno w pierwsze soboty, jak i w I piątki miesiąca rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Adorację rozpoczniemy odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia, a potrwa ona do wieczornej Mszy Świętej.
- Zwyczajem lat ubiegłych, dnia 1 listopada na cmentarzu przy ul. Bakałarzewskiej odbędzie się kwesta na remont zabytkowych pomników i nagrobków.
- Za tydzień w niedzielę, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
- W dniach od 1 do 8 listopada Ci, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych (choćby tylko w myśli), mogą uzyskać odpust zupełny raz dziennie dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej. Odpust taki można uzyskać także w Dniu Zadusznym nawiedzając kościół lub kaplicę i odmawiając modlitwę „Ojcze Nasz” i „Wierzę w Boga”.
- Można zamawiać wypominki. Przez cały listopad będziemy modlić się za naszych zmarłych w modlitwie różańcowej połączonej z wypominkami o godz. 17.30, a przez pierwsze osiem dni (Oktawę) nasze modlitwy będziemy dodatkowo łączyć z egzekwiami połączonymi z Mszą Św.
- Jedna z naszych parafianek ma do oddania bardzo dobre ubranka chłopięce. Rozmiary 62, 68 i 74. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to zapraszam do zgłaszania się do zakrystii.
- Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.