Ogłoszenia parafialne 16.11.2025 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

– w wtorek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny

– w czwartek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

– w piątek – wspomnienie Ofiarowania NMP

– w sobotę – wspomnienie św. Cecylii

2. Dzisiaj w Kościele przypada Światowy Dzień Ubogich i światowy dzień pamięci o ofiarach wypadków drogowych.

3. Serdecznie gratulujemy trójce naszych parafian – p. Agnieszce, p. Teresie i p. Markowi, którzy w dniu wczorajszym, po dwuletniej formacji, zdali egzamin na katechistów. Jednocześnie informuję, że druga edycja Szkoły Katechistów rozpocznie się 6 grudnia 2025 r. (dniem skupienia w WSD w Ełku) i potrwa dwa lata. Zachęcam wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę teologiczną, a jednocześnie bardziej zaangażować się w życie duchowe naszej parafii do zgłaszanie się bezpośrednio do mnie.

4. W sobotę, 22 listopada, we wspomnienie św. Cecylii, z okazji Roku Świętego: diecezjalny Jubileusz Chórów i Zespołów Muzycznych. Jest to dzień patronki wszystkich osób związanych ze śpiewem kościelnym. Tego dnia pamiętajmy w naszych modlitwach w sposób szczególny o naszej organistce, pani Róży, pani Agacie i naszej scholi parafialnej.

5. W przyszłą niedzielę, 23 listopada, Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostania niedziela roku liturgicznego.

6. Za tydzień na Mszy Św. o godz. 9.00 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można odbierać w zakrystii po każdej Mszy. Ofiary z tegorocznych opłatków będą przeznaczone, jak ogłaszałem wcześniej, na spłatę reszty zadłużenia za zakup nagrzewnicy do kościoła.

7. Udało nam się znaleźć lokal dla potrzeb Parafialnego Zespołu Caritas. Będzie mieścił się przy ul. Północnej 25. Serdecznie w tym miejscu dziękuję panu Adamowi Ołowiowi za pomoc w udostępnieniu lokalu. Nasz Zespół zostanie reaktywowany 1 stycznia, ale już dziś zapraszam osoby chętne do współpracy do zgłaszania się bezpośrednio do mnie.

8. Przez cały listopad modlimy się za naszych zmarłych na różańcu połączonym z wypominkami. Różaniec będziemy rozpoczynać o godz. 17.20.

9. Zachęcam do zabrania ze sobą listopadowego numeru Martyrii, który jest wyłożony przy wyjściu z kościoła.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.