Ogłoszenia parafialne 2.11.2025 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

– w wtorek – wspomnienie św. Karola Boromeusza

2. Dziękuję za dzisiejszą pomoc i wygłoszone Słowo Boże księdzu doktorowi Pawłowi Makarewiczowi – oficjałowi Sądu Biskupiego w Ełku.

3. Serdecznie dziękuję wszystkim dzieciom, rodzicom i opiekunom, którzy wzięli udział w tegorocznym Balu Wszystkich Świętych. Cieszę się, że tak licznie zgromadziliśmy się. Dziękuję także strażakom z OSP Nowa Wieś, dyrekcji komunikacji miejskiej w Suwałkach, pani katechetce Jolancie, pani organistce Róży, panu szafarzowi Markowi, animatorom, wolontariuszom oraz wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób zaangażowały się w przygotowanie i przebieg wydarzenia.

4. W najbliższy czwartek, 6 listopada, pierwszy czwartek miesiąca. Zachęcam do modlitwy o powołania kapłańskie.

5. W piątek, 7 listopada, pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 7.30, natomiast o godz. 15.00 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do wieczornej Mszy Świętej.

6. Zapraszam ministrantów, lektorów oraz tych, którzy chcą dołączyć do grona Liturgicznej Służby Ołtarza na spotkanie, w sobotę 8 listopada, na godz. 10.00.

7. W przyszłą niedzielę, 9 listopada, po Mszy Świętej o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, a po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

8. Przypominam również, że w przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 11.00 odbędzie się wspólna agapa dla osób chętnych do bliższego zapoznania się ze wspólnotą Domowego Kościoła.

9. Za tydzień w niedzielę, 9 listopada, w Polsce przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tego dnia puszka po Mszach Świętych będzie na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.

10. Przypominam, aby dzieci, które były przynajmniej na połowie różańców (15 razy) przyniosły do dzisiaj, 2 listopada, swoje plansze z naklejkami. Plansze proszę, aby były podpisane. Dzieci te w niedzielę, 9 listopada, po Mszy Św. o godz. 11.00, otrzymają za systematyczny udział nagrody.

11. W dniach od 1 do 8 listopada Ci, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych (choćby tylko w myśli), mogą uzyskać odpust zupełny raz dziennie dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej. Odpust taki można uzyskać także w Dniu Zadusznym nawiedzając kościół lub kaplicę i odmawiając modlitwę „Ojcze Nasz” i „Wierzę w Boga”.

12. Można zamawiać wypominki. Przez cały listopad będziemy modlić się za naszych zmarłych w modlitwie różańcowej połączonej z wypominkami o godz. 17.30, a przez pierwsze osiem dni (Oktawę) nasze modlitwy będziemy dodatkowo łączyć z egzekwiami połączonymi z Mszą Św.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.