Ogłoszenia parafialne 9.11.2025 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Leona Wielkiego

– w wtorek – wspomnienie św. Marcina z Tours

– w środę – wspomnienie św. Jozafata

– w czwartek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.

3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, a po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

4. Przypominam również, że po Mszy o godz. 11.00 odbędzie się wspólna agapa dla osób chętnych do bliższego zapoznania się ze wspólnotą Domowego Kościoła. Również po Mszy o godz. 11.00 dzieci uczęszczające na różaniec w październiku otrzymają nagrody.

5. We wtorek, 11 listopada, narodowe Święto Niepodległości (107 rocznica odzyskania niepodległości). Tego dnia Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00.

6. W Święto Niepodległości, z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suwałkach, po Mszy św. o godz. 16..00 wyruszy XX Młodzieżowy Marsz Niepodległości. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wspólnej modlitwy i uczestnictwa w marszu.

7. Chcemy przy Naszej parafii założyć Parafialny Oddział Caritas, który będzie zajmował się m.in. wydawaniem żywności. Niestety, nie posiadamy aktualnie lokalu, który mógłby służyć jako miejsce spotkań, magazyn darów oraz punkt pomocy potrzebującym. Jeśli ktoś z Państwa dysponuje takim miejscem na naszym osiedlu lub może pomóc w jego udostępnieniu, proszę o kontakt. Szukamy pomieszczenia o powierzchni ok. 25–50 m². Każda pomoc i życzliwość będzie ogromnym wsparciem dla naszej wspólnej misji niesienia dobra i miłości bliźniemu.

8. Przez cały listopad modlimy się za naszych zmarłych na różańcu połączonym z wypominkami. Od jutra różaniec będziemy rozpoczynać o godz. 17.20.

9. Zachęcam do zabrania ze sobą listopadowego numeru Martyrii, który jest wyłożony przy wyjściu z kościoła.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.