Ogłoszenia parafialne 23.11.2025 r.

  1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Młodzieży, święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Służby Liturgicznej.
  2. Dzisiaj, na Mszy Św. o godz. 9.00, zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można odbierać w zakrystii po każdej Mszy bądź w kancelarii parafialnej. Poza tymi miejscami i osobami z Okuniowca, które zgłosiły się, że będą roznosiły opłatki po tej wsi, nikt więcej nie został upoważniony do rozprowadzania opłatków z ramienia parafii. Ofiary z tegorocznych opłatków będą przeznaczone, jak ogłaszałem wcześniej, na spłatę reszty zadłużenia za zakup nagrzewnicy do kościoła.
  3. 25 listopada o godz. 1700 rozpocznie się uroczysty Koncert Inauguracyjny z okazji św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, na który zaprasza nas wszystkich „zarząd” Caritas Diecezji Ełckiej. Wydarzenie odbędzie się w kaplicy DPS Misericordia II w Suwałkach, ul. Pułaskiego 24 B. Patronem strategicznym koncertu jest Podlaski Urząd Wojewódzki.
  4. Przypominam, że druga edycja Szkoły Katechistów rozpocznie się 6 grudnia 2025 r. (dniem skupienia w WSD w Ełku) i potrwa dwa lata. Zachęcam wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę teologiczną, a jednocześnie bardziej zaangażować się w życie duchowe naszej parafii do zgłaszanie się bezpośrednio do mnie.
  5. Przez cały listopad modlimy się za naszych zmarłych na różańcu połączonym z wypominkami. Różaniec rozpoczynamy
    o godz. 17.20.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Zaczynamy go Adwentem. Już teraz zapraszam na Msze Święte roratnie, które będą sprawowane w Adwencie od poniedziałku do soboty o godz. 6.45.
  7. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 6-7 grudnia. Poprowadzi je ks. dr Radosław Rybarski. Szczegółowy plan rekolekcji podam za tydzień.
  8. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.