Skip to content- W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:
- w czwartek – Święto Św. Macieja Apostoła,
- w sobotę – Święto Św. Andrzeja Boboli.
- Zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe. W niedzielę będą odprawiane po Mszy o godz. 11.00, a w tygodniu o godz. 17.45. Zapraszam wszystkie dzieci szczególnie na te nabożeństwa.
- Wczoraj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy Uroczystość I Komunii Św. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości. Dziękuję również rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza, za który został zakupiony nowy, piękny złoty ornat.
- W najbliższą sobotę, 16 maja, odbędzie się Statio kongresowe w Suwałkach. Bezpośrednim przygotowaniem do sobotnich uroczystości będą:
- w środę 13 maja o godz. 20.00 w parafii NSPJ w Suwałkach – Nabożeństwo Fatimskie,
- w czwartek 14 maja o godz. 19.00 w parafii Chrystusa Króla w Suwałkach – wieczór uwielbienia
- w piątek 15 maja o godz. 17.00 w parafii Św. Brata Alberta w Suwałkach – nabożeństwo pokutne.
16 maja od godz. 10.00 w parafii Św. Aleksandra tzw. Statio Kongresowe. Program będzie następujący:
• 10.00 – katecheza eucharystyczna (ks. abp Adrian Galbas)
• 11.00 – zwiedzanie wystaw i stoisk
• 11.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu
• 12.15 – Eucharystia z homilią i procesja
• 13.45 – agapa
17 maja w niedzielę będziemy świętować we wspólnocie parafialnej. Msze Św. o godz. 9.00, 11.00 połączona z procesją eucharystyczną i o 18.00. Zapraszam również na godz. 10.40 na konferencję eucharystyczną. Kazania tego dnia wygłosi o. Artur Pyza OFMConv.
- Organizujemy wyjazd na Statio dzieci połączone z Dniem Dziecka 23 maja do Studzienicznej oraz na Statio młodzieży połączone z Diecezjalnym Dniem Młodzieży 28 maja do Ełku. Chętnych zapraszam do zapisywania się w zakrystii.
- Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.