Skip to content- W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:
- w poniedziałek – Uroczystość NMP, Matki Kościoła, głównej patronki naszej diecezji
- we wtorek – wspomnienie Św. Filipa Neri
- w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
- w piątek – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej.
- Dzisiaj, 24 maja, Niedziela Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Serdecznie dziękuję ks. Sławomirowi Cimochowskiemu, misjonarzowi z Boliwii, za wygłoszone Słowo Boże. Dziękuję również za wszelkie ofiary składane na dzisiaj na misje w Boliwii.
- Zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe. W niedzielę będą odprawiane po Mszy o godz. 11.00, a w tygodniu o godz. 17.45. Zapraszam wszystkie dzieci szczególnie na te nabożeństwa.
- Serdecznie dziękuję wszystkim, który wczoraj wzięli udział w Stacji Dziecięcej Kongresu Eucharystycznego w Studzienicznej. Dziękuję za Wasze piękne świadectwo wiary i wspaniałą atmosferę. W tym tygodniu, 28 maja, wyjazd na Stację Młodzieżową Kongresu Eucharystycznego do Ełku o godz. 8.30 spod Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi.
- Serdecznie dziękuję panom Janowi i Bogdanowi za pomoc w pielęgnacji terenu dookoła kościoła i plebanii oraz paniom Grażynie i Sylwii za pomoc w tworzeniu kroniki parafialnej.
- Jutro, 25 maja, zapraszam serdecznie mieszkańców Nowej Wsi, na Mszę Św. na godz. 19.30 do remizy. Eucharystia będzie sprawowana w intencji mieszkańców Nowej Wsi.
- W przyszłą niedzielę, 31 maja, Niedziela Trójcy Świętej. Tego dnia taca na potrzeby WSD w Ełku. W tym dniu również 28. rocznica święceń biskupich JE. Biskupa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego. Ogarnijmy naszego pasterza swoimi modlitwami. W przyszłą niedzielę zapraszam również po Mszy Św. o godz. 11.00 dzieci, które w tym roku przeżywać będą rocznicę I Komunii Św.
- Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
- Kacper Bartoszewicz, kawaler, zam. par. bł. Anieli Salawy w Suwałkach i Wiktoria Matyjaszczyk, panna, zam. par. tutejsza, zapowiedź I;
- Zdzisław Banaszewski, zam. par. tutejsza i Joanna Bienasz, zam. par. Chrystusa Króla w Suwałkach, zapowiedź I.
- Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.